Taşındıktan Sonra Ev Yerleştirme

Taşındıktan sonra ev yerleştirme

Taşındıktan sonra ev yerleştirme; Ev taşıma sürecini sorunsuz bir şekilde atlattıktan sonra, şimdi yeni evinize yerleşme aşamasına geçebilirsiniz. Oldukça stresli ve yoğun geçen taşınma sürecinde, paketlemeden, listelemeye kadar her detayı dikkatlice yaptıysanız muhtemelen yerleşmeniz daha kolay olacak. Peki, ama nereden başlamalıyım mı diyorsunuz. İşte sizlere taşındıktan sonra ev yerleştirme konusunda işinizi kolaylaştıracak konuları paylaşıyoruz.

Taşınma sonrasında bunlara dikkat edin

 • Eşya ve kolilerinizin sayısını kontrol edin
 • Kolilerin ilgili odalara yerleştirilmesi
 • Büyük eşyaları yerleştirerek işe başlayın
 • Kendinize dinlenme molaları verin
 • Montajı yapılacak eşyaları ön sıraya alın
 • Kıyafetleri en sona bırakın
Taşındıktan sonra ev yerleştirme
Taşındıktan sonra ev yerleştirme

Taşındıktan sonra ev yerleştirme konusunda planınızı yaptıktan sonra sırasıyla yavaş yavaş yerleşmeye başlayabilirsiniz. Şimdi maddeler halinde yeni evinize kolaylıkla yerleşmenizi sağlayacak bilgileri aktaralım.

 1. Temizlik için bir gününüzü ayırın

Her ne kadar taşınmadan önce evin temizliğini yapmış olsanız da, eşyalarınızı yerleştirirken de temizliğinizi yapın. Taşınma sonrasındaki temizliğiniz için önceden temizlik malzemelerinizi hazırlayın.  Eğer taşınma öncesi temizlik yapma fırsatınız olmadıysa öncelikle evi süpürerek işe başlayabilirsiniz. Ardından kaba temizlik yaparak oda, oda ilerleyebilirsiniz. Daha sonra yerleri silerek büyük eşyalarınızı yerleştirirken kolaylık sağlayabilirsiniz. Detaylı temizliği tamamen yerleştirince yapabilirsiniz.

Öncelikle mutfağı yerleştirmek akıllıca olacaktır. Bu nedene mutfak temizliğinizi yaparak, yerleştirme işinizi yapabilirsiniz. Yemek takımlarınızı yerleştirerek ilerleyen aşamalarda kendinize büyük kolaylık sağlamış olursunuz. Profesyonel bir nakliye için kurumsal taşımacılık içeriğimize göz atabilirsiniz.

 1. Büyük Eşyalara Öncelik Verin

Evinizi yerleştirirken öncelikle monte edilmesi gereken büyük eşyalarınızdan başlayın. Böylece eşyalar gözünüzde büyümez ve daha kolay şekilde yerleşirsiniz. Mobilyalarınızı ve dolaplarınızı kurduktan sonra içlerini yerleştirmek için diğer kolileri açmak daha az kalabalık ve karışıklık sağlayacaktır.

 1. Temel İhtiyaç Kolilerini Açın

Daha önceden belirlemiş olduğunuz ve acil ihtiyaçlar olan kolileri açın. Mutfak için gerekli malzemeleri yerleştirdikten sonra, banyo ve tuvalet için gerekli eşyaları yerleştirin. Öncelikle ihtiyaçlarınızı karşılayacak eşyaları yerleştirmek daha akıllıca olacaktır.  Daha sonra yatak odanızı yerleştirmeye başlayın. Çünkü taşınma gününün sonunda yorgunluğunuzu atacağınız bir duş ve bir yatak vazgeçilmeziniz olacak. Eğer çocuklarınız varsa ve küçüklerse, mutlaka ilk olarak onların oyalanabileceği şekilde çocuk odasını temizleyip halılarını ve oyuncaklarını açabilirsiniz. Daha sonra diğer odaları yerleştirmeye koyulursunuz

 1. Liste Yapın

Taşındıktan sonra eşya yerleştirme, tıpkı taşınırken olduğu gibi ev yerleştirirken de iş sırasını listeleyebilirsiniz. Böylece kalabalık ortamda kafanız karışmadan organize şekilde yerleşebilirsiniz. Önünüzde bir liste bulunması halinde panik yapmadan hangi işlerin ön sıraya alınması gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır.

Kitap okumayı seviyorsunuz ve oldukça fazla kitabınız mı var? Taşınma sırasında kitaplarınızın sizlere sorun oluşturmasını istemiyorsanız https://ankaranakliye.org/tasinirken-ayakkabilar-nasil-paketlenir/ bu içeriğimizi kesinlikle okuyunuz.

 1. Dekorasyon İçin Acele Etmeyin

Eşyalarınızı tamamen yerleştirmeden dekorasyon için zaman harcamayın. Bu işlem yerleşme zamanınızı uzatacaktır. Tüm eşyalar yerleşip, evinizde daha çok zaman geçirmeye başladıktan sonra dekorasyon için bol bol zamanınız ve fikriniz olacaktır.

 1. Kolileri Geri Dönüşüme Verin

Tüm kolileri açtıktan sonra, çok sayıda koli ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda köpükler poşetler derken apayrı bir stres ile karşılaşırsınız.  Ancak bunlardan hemen kurtulmanız gereklidir. Taşınma dolayısı ile yıpranan kolilerinizi geri dönüşüme gönderin. Sağlam olan kolilerinizi ise, taşınmayı düşünen arkadaşlarınız varsa onlara gönderebilirsiniz. Her ne kadar online satış siteleri olsa da bu konuda çok kar edemeyeceğinizi bildirmekte fayda var. Bu nedenle en pratik yöntem geri dönüşümler olacaktır.

 1. Son Dokunuşlar

Evinize tüm eşyalarınızı yerleştirdikten sonra, genel olarak bir kere daha gözden geçirin. Evin eksiklerini not edin. Tesisatlar da sıkıntı varsa onarın. Yerleşen eşyalarınızın tozunu ve temizliğini yaparak son dokunuşları tamamlayın.

Tüm bu işlemleri yaparak Taşındıktan sonra ev yerleştirme işleminiz son bulmuş olacak. Yeni evinizde mutlu ve huzurlu bir şekilde oturmanız dileğiyle.

Evden eve nakliyat konusunda hasarsız bir taşıma süreci için dilerseniz asansörlü nakliyat yazımızı inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy