Taşınırken Kıyafet Paketleme

Taşınırken kıyafet paketleme

Taşınırken kıyafet paketleme süreci oldukça titizlik isteyen bir eylemdir. Kıyafetlerin özenle paketlenmesi ve yeni adrese giderken güvenli taşınması en önemli iki temel unsurdur. Bu iki temel etken yerine getirildiğinde taşınma işlemi sorunsuz şekilde son bulacaktır. Taşınma sürecinde kıyafetler için özel paketleme ve güvenli nakliye aracı bulma oldukça hassas ve zor olmaktadır. Nakliye sektörünün profesyonel firması olan Ankara nakliye ile ekstra masrafa gerek kalmadan, kıyafetlerinizi sorun etmenize gerek kalmayacak Alanında uzman ekibi ile her kıyafetinize uygun özel paketleme ve taşıma seçenekleri ile ihtiyaçlarınıza akılcı çözümler sunulmaktadır.

Kıyafet Paketlerken Dikkat Edilmedi Gerekenler

Taşınırken kıyafet paketleme

Doğru paketlenmediği zaman, yerleştirilmesi oldukça zor olan kıyafetler için birkaç önemli taktiği uygulamak işinizi kolaylaştıracaktır. Dilerseniz bunu maddeler halinde sıralayalım:

  • Kıyafetlerinizi yazlık ve kışlık şeklinde ayırın
  • Kıyafetleri türlerine göre ayırın (elbiseler, iç giyim, havlular, dış giyim)
  • Kirli kıyafetleri mutlaka yıkayın
  • Kıyafetlerinizin kuru olmasına dikkat edin, nemli olursa koku yapar
  • Özel gün kıyafetleri( abiye, takım elbise) askılı çantalar ile paketlenmeli
  • Vakumlu poşetler ile daha az yer kaplamasını sağlayın
  • Artık kullanmadığınız kıyafetlerinizden kurtulun, atın ya da birilerine verin.
  • Acil giysilerinizi yanınıza alın ya da özel olarak ayırın
  • Giysilerin kime ait olduğunu kolilerin üzerine yazın

Taşınma Esnasında Kıyafetler İçin Askılı Koli Nasıl Yapılır?

Taşınırken kıyafet paketleme

Askılı koli nasıl yapılır; Ailede kişi sayısının artması ile kıyafetler de artış gösterir. Taşınırken alelade paketlenen kıyafetler, yerleştirme esnasında çok fazla zaman kaybı yaşatabilir. Bu nedenle kıyafetler için tercih edeceğiniz kolilerin üzerine isim yazmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Kolilere koyacağınız kıyafeti öncelikle büyük çöp poşetlerine yerleştirip, elektrik süpürgesi ile havasını çektiğinizde, daha az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz.

Elbiseler genellikle koliler kullanılarak taşınmaktadır. Koli içerisine koyulacak kıyafetler, kırışması halinde sorun teşkil etmemesi gerekir. Yağışlı havalarda taşınma söz konusu ise, kolilerin içerisine koyacağınız kıyafetleri mutlaka poşetle önceden paketlemenizi öneririz.

Nakliye şirketleri tarafından taşınırken elbiseler için 1 veya 2 adet askılı gardırop getirmektedir. Kırışması istenmeyen kıyafet ve elbiseleri bu gardıroplar ile taşıyabilirsiniz. Ancak, elbiseleriniz 1, 2 adet gardıroba sığmayacak kadar fazla ise, nakliye şirketinden ilave gardırop talep edebilirsiniz.

Eşyalarınızın taşınma esnasında herhangi bir zarar görmeden, güvenli şekilde nakliyesi için, asansörlü nakliyat hizmetimizi anlatan makalemizi inceleyebilirsiniz. Taşınırken kıyafet paketleme konusunda zamanınız yoksa ve profesyonel bir firma ile çalışmak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Kendinizi değerli hissedeceğiniz harika bir taşınma süreci için sizi bekliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy