Çeyiz Eşyası Taşıma

Çeyiz eşyası taşıma nedir? Düğünlerde olmazsa olmaz yıllardır süregelen adet ve geleneklerden biri de çeyizdir. Çeyizler daha çok yıllarca özellikle kız anneleri tarafından özenle hazırlanan ve daima düğün öncesi sergilenen özel eşyalardandır.

Bu nedenle yıllarca sandıklara özenle yerleştirilir ve her türlü soruna karşı anne yöntemi naftalinlerle koruma altına alınırlar. Düğün zamanı geldiğinde çeyizler kız evi tarafından ya erkek evine ya da çiftlerin yeni evlerine gönderilir. Bu süreç içerisinde her biri özenle sergilenir daha sonra yeni yerlerine taşınması sağlanır.

Çeyiz eşyası taşıma hizmeti oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle çalışacağınız firmayı çok dikkatli seçmeniz oldukça önemlidir. Firmamız nasıl çalışır? Sizlere hangi hizmetleri sunar? İçeriğimizin tamamını okuyarak en doğru bilgiye sahip olabilirsiniz.

Özel Araçlar

Bu işin en sağlıklı şekilde gerçekleşmesi için taşıma yapacak nakliye aracının bu işe uygun dizayn edilmiş olması gerekir. Firmamız son model araçlar kullanmakta ve bakımlarını periyodik şekilde yaptırmaktadır.

Uzman Personeller

Çeyiz nakliyesinin taşınmasında iki seçenek vardır. Birincisi müşteriler tarafından sadece araç talep edilerek işçilğini kendileri yapar. İkincisi ise araçla birlikte bizler uzman personellerimizi görevlendiririz.

Sigorta Güvencesi

Çeyiz nakliyat işlemlerinde şehirler arası taşımacılık yapılacak ise firmamız tarafından 40 bin TL değerinde sigorta yapılmaktadır. Böylece çeyiz eşyalarınız istediğiniz şehre güvenli ve sorunsuz şekilde taşınmış olur.

✅ Kurumsal Telefon 0541 789 49 29
✅ Cep Telefonu 0541 789 49 29
✅ Garantili Taşıma 40 Bin TL Sigorta
✅ Firma Kuruluş 2002’den Günümüze

Çeyiz Eşya Nakliyesi

Çeyiz eşyası aynı zamanda her iki tarafın yeni evlenen çift için aldıkları tüm eşyaları da kapsamaktadır. Örneğin çoğu mağazada çeyiz paketi altında bir evin ihtiyacını görebilecek tüm eşyalar satılmaktadır. Her birini yeni yaşamınızda mutluluğa adım atarken tüm anılarınıza şahitlik etsin diye özenle seçmekte ve tek tek eşinizle birlikte kontrol etmektesiniz. Peki, bunların taşınması için gereken özeni gösteren bir firma bularak çeyiz eşyası taşıma hizmetini yaptırmak nasıl olacak? Düğün telaşı içerisinde iken bunca yılın emeğini hızlı ve güvenli bir biçimde taşımak istediğiniz anlarda firmamız tüm sorumluluğu ile devreye girmektedir.

Düğün koşturmacası vs. derken tüm sorumluluk yalnızca sizin omuzlarınıza kalmasın. Yıllardır edindiğimiz tecrübe ve işimize verdiğimiz değer ile tüm hizmetlerde gösterdiğimiz özeni çeyiz nakliyat hizmetinde de sizlere sunmaktayız. Sizler düğünün tatlı telaşı ile uğraşırken yeni hayatınızda size şahitlik edecek tüm eşyalarınız bizlerin emaneti altında güvenli ve disiplinli bir biçimde kolayca taşınacaktır. Çeyiz eşyası taşıma hizmeti bu hususta sizler için oldukça kolaylık sağlamakta ve önemli bir hizmet birimi olmaktadır. Dilediğiniz yere dilediğiniz süre de eşyalarınız taşınmakta ve yeni yerinde kurulumu sağlanmaktadır.

Çeyiz Eşyası Taşıma Nasıl Yapılır?

Çeyiz eşyası taşıma hizmeti diğer nakliyat hizmetleri bakımından bazı farklılıklar göstermektedir. Hem bu farklılıklara değinerek hem de çeyiz eşyası taşıma hizmeti aşamalarımız nelerdir ve nasıl yapılır onlardan bahsederek sizlere taşıma öncesi bilgi vermeyi amaçlamaktayız. Böylece çeyiz nakliye hizmeti öncesi firmamız ve işleyişi hakkında bilgi edinerek eşyalarınızın nasıl bir süreç izleyeceğini görmüş olacaksınız.

  • Öncelikle çeyiz eşyasında neyin kastedildiği eşya içeriklerinin neler olduğu öğrenilir. Bu nakliyat aracının belirlenmesinde ve ambalajlama malzemelerinin seçimin yapılmasında etkilidir. Çeyiz eşyası taşıma öncesi en temel kısım bu bilginin edinilmesidir.
  • Ekspertiz işlemi ile eğer küçük çaplı bir çeyiz eşyası ise buna uygun bir araç ve personel planı yapılmaktadır. Lâkin bazı durumlarda eşya miktarı oldukça fazla ve parça parça bölgelerde bulunduğu durumlara rastlanılmaktadır. Bu hususlarda eksperlerimiz çeyiz eşyası taşıma öncesi eşyaların tamamını ve bu eşyaların hangi konumlarda bulunduğunu öğrenerek buna göre bir planlama yapmaktadır. Örneğin mobilyalar, özel eşyalar, mutfak eşyaları farklı alanlarda diyelim bu durumda gidilecek rotaya göre her biri kendi yerlerinden alınmakta, paketlenmesi gereken paketlenmekte ve araçta düzenli bir biçimde istifi sağlandıktan sonra taşınması gereken yere ulaştırılmak üzere yola çıkarılmaktadır. Çeyiz eşyası taşıma hizmetinin diğer hizmetlerden bir farkı bu olmaktadır.
  • Ekspertiz işlemi ile birlikte eşya miktarına uygun araç, yol güzergâhı, gerekli personel, ambalaj malzemeleri, asansör sistemi gerekliliği, nakliyat hizmetlerinde kullanılan araçlardan başka birine ihtiyaç duyulup duyulmadığı ve zamanlama planı oluşturulmaktadır. Çeyiz eşyası taşıma hizmeti için görevlendirilecek personellerle tüm hususlar dile getirilerek değerlendirme yapılmaktadır.
  • Çeyiz eşyası taşıma hizmetini kapsayan o işleme ait sözleşme ve sigorta hazırlanmaktadır.
  • Araç ve personel belirlenen gün ve saatte hazır bulunmaktadır. Sözleşme ve sigorta tarafınıza teslim edilmektedir.
  • Eşyaların her biri kendine özgü ambalajlarla paketlenerek taşıma için korunaklı hale getirilmektedir. Çeyiz eşyası taşıma süreci eşyaların araca yerleştirilmesi ile devam etmektedir. Bu süreçte genelde eşyaların tamamı sıfır olduğu için çoğu kendiliğinden demonte haldedir. Bu nedenle çoğu zaman sökülme işlemine ihtiyaç duyulmaz.
  • Eşyalar yeni yerleri için yola çıkarlar ve bu süreçte dilediğiniz zaman personellerimiz ile iletişime geçerek taşıma süreci hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  • Yeni yerlerine ulaşan eşyaların büyük özenle taşınması gerçekleştirilir. Eşyaların kurulumu ve kontrolü gerçekleştirildikten sonra personellerimiz oradan ayrılmakta ve çeyiz eşyası taşıma hizmeti sonlanmaktadır.

Çeyiz nakliye hizmeti gerçekleştirilirken yukarıda belirtilen bazı farklı noktalar bulunmaktadır. Bu nedenle kendine özgü bir alan ve bazı durumlarda farklı bir taşımacılık hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Firma olarak yıllardır oluşturduğumuz deneyim ve profesyonel taşımacılık hizmeti ile tüm bu hususları bilmekte ve her biri için sizlere kolaylık sunmaktayız. Böylece düğün telaşı arasında en rahat edeceğiniz husus çeyiz eşyalarınız ve çeyiz eşyası taşıma aşamaları olacaktır.

Çeyiz Eşyası Taşımada Sigortanın Önemi

Çeyiz eşyası taşıma hizmeti öncesi taşınacak eşyalarınız için bir sigortalama işlemi yapılarak eşyalarınız güvence altına alınmaktadır. Uzun yıllar emek vererek bu özel güne ait aldığınız, biriktirdiğiniz ve sizler için oldukça önemli olan bu eşyaların her birinin korunması kendi imkânlarınızla muhafaza etmekte ve sağlıklı bir biçimde korunmasını sağlamaktayken çeyiz eşya taşıma hizmetinde de bu özenin ve korumanın devam ettirilmesini istemek en doğal hakkınızdır. Hepimiz eşyalarımıza büyük önem vermekte ve onların bir hasara maruz kalmaması için oldukça uğraşmaktayız.

Eşya paketleme hizmeti ile dışardan gelecek tüm hasarlara karşı korunmaya alınan eşyalarınız taşınma süreci boyunca da sigortalama işlemi ile birlikte tamamen güvence altına alınmaktadır. Özellikle çeyiz eşyalarının maddi açıdan daha fazla manevi değerine önem vermekte ve yüzyıllardır geleneklerimiz göz önüne alındığında bu durum daha net anlaşılmaktadır. Bu nedenle gösterilen özenlerin farkında bir firma olarak tüm çeyiz eşyalarınızı sigortalama işlemine tabi tutarak sizler için çeyiz eşyası taşıma hizmetimizde tam güvence sağlamaktayız. Bu bakımdan da oldukça önemli bir husus daha hayata geçirilerek çeyiz eşyası taşımacılığı sizler için oldukça kolay ve güvenli bir süreç haline gelmektedir. Tüm bu bakımlar düşünüldüğünde çeyiz eşyası taşıma sürecinde sigortalama oldukça önemli bir noktadır.

Çeyiz Nakliye Hizmetinde Nakliye Aracı Tercihi

Nakliyat hizmetlerinde genellikle ilk aşama nakliye aracının belirlenmesidir. Çeyiz nakliyesi genelde komple tüm ev eşyalarınız ve yalnızca çeyiz adı altında sandıklarda saklanan eşyalar olmak üzere 2 biçimde adlandırılmaktadır. Bu nedenle çeyiz eşyası taşıma hizmetinde de bu durum düşünülerek değerlendirme yapılmalıdır. Çeyiz eşyası taşıma hizmetinde nakliye aracı tercihi nasıl yapılır?

İlk olarak taşınacak eşyaların hacminin belirlenmesi gerekmektedir. Bunu da çoğu zaman eksperlerimiz ya gelip çeyiz eşyalarını yerlerinde görerek ya da sizlerin anlatımıyla profesyonel bir biçimde hesaplama yaparak belirlemektedir. Böylece nakliye aracının belirlenmesi mümkündür.

Çeyiz sandıkları vs. gibi çeyiz eşyalarının taşınması gerçekleştirilecekse küçük nakliyat araçlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Böylece büyük araçlarda boş alanlar için dahi ödeme yapmaktansa küçük nakliye araçları ile eşyalarınız hem kendine uygun bir araçla hem de uygun fiyata taşınacaktır. Bu tarz eşyalar için daha çok panelvan tarzı araçlarımız tercih edilmektedir. Eşyalarınız dilediğiniz süreler içerisinde kolayca ve güvenli bir biçimde yeni yerlerine taşınacaktır. Çeyiz eşyası taşıma hizmeti için kullanılan ilk durum budur. Lakin çeyiz eşyalarınız miktarca fazla ve bunun içerisine mobilya veya mutfak eşyaları hatta tüm ev eşyaları dâhil olursa bu durumda hizmet için araç olarak kamyon ve kamyonetlerimiz tercih edilmektedir. Böylece eşyaların tamamının kolayca içine sığabileceği ve güvenli bir taşımacılık için tüm donanımlara sahip araçlarımız hazır hale getirilmektedir. Bazı durumlarda yalnızca bir sandık ve birkaç parça çeyiz eşyası taşıma hizmeti için de firmamıza başvurulmaktadır. Bu gibi durumlarda ise pikap veya doblo tarzı araçlarımızla eşyalar istenilen yerlere anında ulaştırılmaktadır.

Firmamız bünyesinde nakliyat hizmetlerine uygun birçok araç seçeneği bulunmaktadır. Bu nedenle çeyiz eşyalarınızın boyutu ne olursa olsun hepsine uygun bir araç bulmak oldukça kolaydır. Çeyiz eşyası çok genel bir konu olmakla beraber içerisine alınan eşyalar çoğu taşımacılık hizmetimizde farklılık göstermektedir. Bu nedenle çeyiz eşyası taşıma hizmetinde nakliye aracı seçilirken eşyalarınızın hacmine en uygun araç portföyümüz belirlenerek kısa sürede hizmete hazır duruma getirilmektedir. Sizlerde böylece hem hizmetinizi gerçekleştirmiş olacak hem de ihtiyacınıza en uygun araçlarla taşınma sağlayarak gereksiz araçlara fazla ücret ödeme derdinden kurtulacaksınız.

Şehir İçi Ve Şehirlerarası Çeyiz Nakliye Hizmeti

Çeyiz eşyası taşıma hizmeti belirli alanlar içerisinde sınırlı kalmamakta sizler için şehir içi ve şehirlerarası çeyiz nakliye hizmeti sunmaktayız. Peki, bu hizmetlerin birbirinden farkı var mıdır veya özellikleri nelerdir? Gelin birlikte değinelim;

Şehirlerarası Çeyiz Eşyası Taşıma

Şehirlerarası çeyiz eşyası taşıma hizmeti eşyalarınızın dilediğiniz şehirlerarası taşınması işlemine verilen addır. Birkaç gün önceden bizimle iletişime geçerek kolayca hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Şehir dışına çeyiz taşıma hizmetinde diğer hizmet alanlarından farklı olan bir alan bulunmaktadır. Bu da eşyaların belirli gruplarla farklı alanlarda bulunma durumudur. Bu durumla sıkça karşılaşmaktayız. Zira bir takım eşyalar mağazalarda, bazıları kız tarafında ve bazıları da erkek tarafında gibi parça parça dağılmaktadır. Firmalar için bu hususta eşyaların tüm alanlardan özenle toplanması ve taşınmasını sağlamak önemlidir.

Şehirler arası çeyiz taşıma hizmetimizde birçok noktadan parça eşyaların toplanarak aracımıza düzenli bir biçimde istiflenmesi ve gideceği şehre doğru yola çıkması sağlıklı bir süreç ve biçimde gerçekleştirilmektedir. (Şehirler arası taşınma nasıl yapılıyor konusunda daha fazla bilgi için şehirler arası nakliyat sayfamıza göz atabilirsiniz.) Bu süreç içerisinde mağazalarda bulunan mobilyaların tamamı demonte halde bulundukları için personel tarafından sökülme işlemine tabi tutulmazlar ve direkt paketlenerek araçlara yerleştirilirler. Bazı durumlarda eşyaların paketlenmesi dahi hazır biçimde durmaktadır. Firmamız bunların kontrolünü sağladıktan sonra gerekli gördüğü durumlarda eşyalarınızı ek paketleme işleminden geçirmektedir. Araçlara yerleştirilen çeyiz eşyalarınız tamamlandığında yola çıkılmaktadır.

Şehir dışına çeyiz taşıma hizmetimiz esnasında uzun yol koşullarına uygun ekipman ve işinde gerekli donanıma ve yetkiye sahip personellerimiz eşyalarınıza eşlik etmektedir. Dilediğiniz süre içerisinde eşyalarınızın veya şehirlerarası çeyiz eşyası taşıma hizmetimizin süreci hakkında personellerimizle iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca uygun şehirlerarası çeyiz eşyası taşıma fiyatları ile bütçeniz yorulmadan eşyalarınız güvenli ve hızlı bir biçimde taşınmaktadır. Burada şehir içi çeyiz eşyası taşıma fiyatlarından farklı olarak şehirlerarası çeyiz eşyası taşıma fiyatları km×fiyat gibi bir hesaplama işleminden geçmektedir.

Şehir İçi Çeyiz Eşyası Taşıma

Şehir içi çeyiz eşyası taşıma hizmeti aynı şehir içerisinde eşyalarınızın taşınması durumudur. Bu durumda çeyiz eşyalarınızın semtler arası bir taşınma hizmetine ihtiyacı vardır. Şehir içi çeyiz eşyası taşıma hizmetinde genelde mobilya vs. gibi eşyaların çoğu mağazalar tarafından teslim edildiği için daha çok küçük çaplı taşımacılık hizmeti yoğundur. Bu durumlarda çeyiz sandığı vb. küçük çaplı eşyaların taşınması için küçük araçlar yönlendirilerek işlemleriniz gerçekleştirilmektedir. Lakin bazı durumlarda bu eşyaların taşınması da nakliyat firmaları tarafından gerçekleştirilebiliyor. Bu bakımdan sizler için büyük araç seçeneklerimizle de çeyiz eşyası taşıma hizmeti yapılmaktadır. Şehir içi çeyiz taşıma hizmetlerimizden 7/24 yararlanabilirsiniz.

Şehir içi çeyiz eşya taşıma fiyatları ise eşyaların hacmi, gerekli araç ve personel düşünülerek oluşturulmaktadır. Firmamız bünyesinde şehir içi çeyiz nakliye hizmetine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra çeyiz eşyalarınızın taşınması esnasında istediğiniz veya gerekli gördüğünüz tüm hususlarda firmamız sizlere kolayca yardımcı olmaktadır. Zira firmamızın yıllardır en iyileri arasında olmasının en temel hususu; daima müşteri odaklı ve onların isteklerine yönelik bir nakliyat hizmeti sunmasından kaynaklanmaktadır. Çeyiz eşyası taşıma işlemlerinde kolayca bizimle iletişime geçebilir ve aradığınız kaliteli nakliyat hizmetinin gerçekleştirilmesine tanık olabilirsiniz.

Ptt kargo ile çeyiz gönderme sizleri için daha fazla ödemenize neden olur. Çünkü kargo şirketleri taşınacak yük ve eşyanın ağırlığına ve boyutuna göre hesaplama yaparlar buda fiyatın çok fazla olmasına neden olacaktır. Bu nedenle firmamızı aramadan çeyiz eşyası taşımaya karar vermeyin.