Ankara Şehirler Arası Nakliyat

Ankara şehirler arası nakliyat nedir? Türkiye’de ki tüm iller arasında ihtiyaç duyduğunuz tüm taşınma işlemlerinin sağlanmasına verilen genel addır. İlden ile nakliyat hizmeti ile Türkiye’nin 81 ili ve 957 ilçesi arasında dilediğiniz yerler arası kolayca taşınma işlemi gerçekleştirilmektedir.

İlden ile taşımacılık hizmetine dair sayfamızda birçok soru ve bilgi mevcut bulunmaktadır. Merak ettiğiniz tüm detaylar için sayfamızı inceleyiniz.

Ankara şehirler arası nakliyat hizmetinde sektörün lider firmasıyız. Bu başarıyı yakalamamız da etkin olan faktörler şunlardır.

Sigortalı Nakliyat

Şehirler arası nakliyat hizmetinin sigortalı şekilde yapılması gerekir. Eşyalarınızın güvenliği taşıma şirketiniz ve sigorta firması ile paylaşılmış olmalıdır. Firmamız yapacağı tüm taşımalarda sigorta yapmaktadır.

Uzman Personel

Personellerimizin tamamı yılladır firmamız bünyesinde çalışan sigortalı ve kalifiyeli kişilerden oluşmaktadır. Tecrübeli çalışanlarımız sayesinde eşyalarınız güvende olur ve sorunsuz bir şekilde yeni yuvanıza taşınır.

Son Model Araçlar

Her yıl firmamız envanterine yeni araçlar katmaktayız. Son model nakliye araçları ve modüler asansör sistemlerimizle uzun yolları yakın kılıyoruz. Ülke geneli her şehre, ilçeye veya kasabaya ev ve ofis eşyalarınızı profesyonel şekilde naklediyoruz.

Şehirler Arası Nakliyat Nasıl Yapılır?

Ankara şehirler arası nakliyat işlemlerinde bizimle iletişime geçtiğiniz süreçten hemen sonra ekspertiz işlemiyle eşya boyutunuza ve taşınacak yerlerin kat durumuna uygun araç ve ekipman ayarlanmaktadır. Tüm planlama yapıldıktan ve anlaşma sağlandıktan hemen sonra sigortalama ve sözleşme işlemleri yapılır.

Ankara şehirlerarası nakliyat sürecinizde, işinde uzman ve gerekli yeterliliğe sahip personel sayımız belirlenerek anlaşılan gün ve saatte hazır bulunmaktadır. Büyük çaplı sökülme gerektirecek eşyaların demontajı yapılır. Beyaz eşyaların sökülme işlemi gerçekleştirilir. Eşyaların her biri en iyi ve kaliteli ambalajlarla paketlenip araçlara yerleştirilir.

Şehirlerarası nakliye işleminde gidilecek mesafe göz önüne alınarak süresi hesaplanır. Bu süre içerisinde ilden ile taşımacılık en iyi biçimde gerçekleştirilir. Yeni yerine taşınan eşyaların paket açılımı yapılır ve sizler tarafından kontrolü sağlanır. Yerleştirme ve kontrol işlemleri bittiği an da taşıma işlemi sonlandırılmaktadır. Böylece sizlerin daima sonuçtan memnun kalacağı bir şehirlerarası nakliyat hizmeti sunulmaktadır.

Nakliyat hizmeti gerçekleştirilirken tüm alanlarda olduğu gibi detaylar incelenir ve yapılan hizmetin en iyisi sunulmak istenmektedir. Bu nedenle tüm bunların yanı sıra yol mesafesine bağlı olarak gidilen yolların güzergâhının kontrol edilmesi de firmamız tarafından dikkat edilen hususlardan biridir.

Ankara Şehirler Arası Taşımacılık Süreci

 • İletişim: İhtiyaç duyduğunuz şehirlerarası nakliyat hizmeti ile ilgili firmamızla iletişime geçmeniz. Taşınmanın ne zaman gerçekleşeceği, hangi iller arası olacağı gibi hususlar konuşularak bir ön fikir elde edilir. Daha sonra eksper işlemi için tarih belirlenir.
 • Ekspertiz: Eksperlerimiz tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilen işlem ile eşyaların durumu, miktarı, taşınan yer ve taşınacak yerin kat durumları, iller arası mesafe, ihtiyaç duyulan araç, ekipman, personel, sigorta, sözleşme gibi tüm detaylar eksperlerimiz tarafından belirlenip planlanır. Taşınma süreci belirlenir. Böylece ilden ile taşımacılık hizmetine dair tüm detaylar düşünülmekte ve en kusursuz hizmet için bir planlama oluşturulmaktadır.
 • Sözleşme ve sigortalama: Taşınacak eşyaların durumuna dair tüm detaylandırma ve yapılacak hizmetin karşılıklı anlaşması bir metne dökülerek sözleşme oluşturulur. Böylece sizlerin herhangi bir sorunda doğrudan resmi olarak sorunları halletmeniz sizler açısından kolaylaştırılmıştır. Ayrıca tüm eşyalarınız sigortalama sistemiyle güvence altına alınmakta ve herhangi bir hasar durumunda masraflar karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi içi nakliyat sözleşmesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 • Araç ve ekipman hazırlanması: Şehirlerarası taşımacılık sürecinde baştan sona tüm aşamalarda ihtiyaç duyulan araç, personel, malzeme listesi belirlenmekte ve tam donanımlı ekipmanlarla hazır hale getirilmektedir. Böylece taşıma esnasında ihtiyaç duyulan her şey en iyi biçimde hazırlanmakta ve nakliye hizmetinin kusursuz gerçekleştirilmesine yardım etmektedir.
 • Paketleme: tüm eşyaların kendine özgü ambalaj veya kolilerle paketlenme sürecidir. Eşyaların demontajı yapıldıktan sonra her biri kendi alanlarına uygun biçimde paketlenmekte ve araca yerleştirilmektedir. Genellikle streç film havalı naylon sistemiyle paketlenen eşyalar dışarıdan gelebilecek tüm hasarlarda en iyi korumayı sağlamaktadır. Özellikle uzun yol ve buna bağlı meydana gelebilecek sarsıntı koşullarında şehirlerarası nakliye süreci esnasında tüm etkenlere karşı en iyi koruma sağlanabilmesi için kaliteli malzemelerden paketleme yapılmaktadır. Eşyalar nasıl paketlenir ve nelere dikkat ederiz öğrenmek için eşya paketleme sayfamızı ziyaret edin.
 • Yolculuk: İşinde uzman personellerimizle araca yerleştirilen eşyalarınız, tüm yetki ve belgelere sahip şoförümüzle önceden kontrol edilen ve planlanan yol güzergâhında taşınmaya başlamaktadır. Bu sürecin güvenli bir biçimde gerçekleştirilebilmesi için tüm önlemler alınmaktadır. Böylece hızlı aynı zamanda güvenli bir iller arası taşımacılık yapılmaktadır.
 • Yeni yerinde kurulum: Taşınan eşyalar yeni yerlerine güvenli bir biçimde indirilmektedir. Taşınan yeni adreslerinde yerlerine kurulumu gerçekleştirilme sürecidir.

Kontrol – Geri bildirim: Taşınan eşyalarda bir sorun olup olmadığı, eksikler vs. gibi tüm detaylar sizler tarafından kontrol edilerek geri bildirim sağlanmaktadır. Böylece işlemin değerlendirme ve nasıl tamamlandığı tespit edilerek ekip arkadaşlarımız geride mutlu müşteriler bırakarak ayrılmaktadır.

Şehirlerarası Nakliyat Yetki Belgesi

Şehirlerarası nakliyat işleminin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan bir takım belgeler vardır. Bunlara sahip olunma durumunda nakliyat hizmetinin izni gerçekleştirilmiş olur. Aynı zamanda bu belgelerin varlığı ilden ile nakliyat hizmeti verecek firmanın kurumsal bir kimliğe sahip olduğu belli olmaktadır.

 • Psikoteknik raporu: Sürücülerin bedensel ve ruhsal açıdan taşıma işlemlerini gerçekleştirebilme yetkinliğine sahip olduğunu belirleyen belgedir. Ve yük taşımacılığında sahip olunması gereken belgelerdendir.
 • Src Belgesi: Türkiye’de 2007 yılından itibaren zorunlu hale getirilen Src belgesi de taşımacılık sektöründe mecburi bir belgedir. Karayolu taşımacılığı için gerekli olan bu belgenin 5 farklı çeşidi bulunmaktadır. Nakliyat sektöründe ihtiyaç duyulanı ise Src4 belgesidir. Src4 belgesi yalnızca yurt içi taşımacılığında ihtiyaç duyulan yeterlilik belgesidir. Belirli saatler aralığında verilen derslerle sürücüler yurtiçi taşımacılığı esnasında ihtiyaç duyacakları bir takım eğitimler alırlar ve sonunda başarı sağlanırsa bu belgeyi almaya hak kazanırlar. Bu belge sayesinde trafik kuralları, cezaları, sürüş teknikleri, psikolojik davranışlar, güzergâhlar geçişler, ilk yardım, ulaşım mevzuatı gibi dersler verilmektedir. Böylece şehirlerarası taşımacılık esnasında şoförlerimiz tüm donanıma sahip olmakta ve taşımayı en güveli biçimde halletmektedir.
 • K3 Belgesi: Ticari amaçla belirli yerler arasında ev veya ofis eşyası taşıma için gerekli yeterlilik belgesidir. Vergi mükelleflerine verilmekte ve bu belgeye sahip olabilmek için en az bir adet ODY4 mesleki yeterlilik belgesine sahip olunması gerekmektedir.

Bazı durumlarda belirli semt veya ilçelerin belirli alanlarına büyük araç girişleri için izin belgesi gerekmektedir. Bu gibi durumlarda belirlenen süreç için bağlı bulunduğu belediye veya trafik şubelerinden izin belgesi alınması gerekmektedir.

Ankara İlden İle Nakliyat Hakkında

Ankara şehirlerarası nakliyat hizmeti almak isteyen herkes bazı kulaktan doğma bilgilere dayanarak birçok alanda çekiniyor. Bizlerde firma olarak özellikle bu alanlara odaklanarak sizler için bu doğru bilinen yanlışlara değindik.

 • Ankara ilden ile nakliyat hizmetinde daha diğer hizmetlerden daha fazla para alınıyor. Bu bilgi doğru olmayan bir bilgidir. Tüm nakliye işlemlerinde fiyat belirlenirken km de dikkate alınmaktadır. Bu nedenle şehirlerarası nakliye hizmetinde de bu husus göz önüne alınır ve sizlere en uygun nakliyat teklifinde bulunulur.
 • Şehirlerarası nakliyat günler almaktadır. Bu bilgide tamamen doğru değildir. Zira gidilecek mesafeye bağlı olarak bir planlanma yapılmakta ve buna göre en fazla 2 gün içerisinde taşıma gerçekleştirilmektedir.
 • Asansör kullanılamaz. Bu bilgide tamamen yanlıştır. Şehirlerarası taşımacılık hizmetinde de gerekli görüldüğü durumlarda nakliyat asansörleri kullanılmaktadır. Bu güvenlik ve zaman açısından da oldukça önemlidir.

Personel değişikliği olmaktadır. Bu da yapılmaması gereken bir şeydir. Zira demontaj ve söküm yapılan eşyaların kolayca yeniden montaj ve kurulumu yapılırken daha hızlı ve kolay olması açısından önemlidir.

Ankara Şehir Arası Nakliyat Firmaları

Ankara şehirler arası nakliyat firmaları; Ankara içerisinde iş olanağı ve imkânlarından ötürü birçok göç durumu yaşanmaktadır. Ayrıca nakliyat hizmetine de sıkça ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle birçok nakliyat firmasına rastlanmaktadır. Lakin nakliyat firması seçerken dikkat edilmesi gerekmektedir. Zira taşıması gerçekleştirilen tüm eşyalar oldukça önemlidir bu nedenle de en iyi şehirlerarası taşımacılık firması bulunması gereklidir. Peki, ilden ile nakliyat firmaları arasından en iyisini nasıl bulabiliriz? Bu soruya dair olması gereken en temel prensipleri sizler için listelemekteyiz.

 1. Kurumsal firma: Şehirlerarası nakliye firması seçerken dikkat edilmesi gereken en temel husus kurumsal bir firma olmasıdır. Kurumsallık nedir ve neden önemlidir? Kurumsal bir firma tek bir kişiye bağlı olmadan işleyişin her alanında işinde uzman ve gerekli yetki veya belgeye sahip bireylerin bulunduğu ve herhangi bir sorunda kolayca irtibat kurulabilecek bir alan sağlamaktadır. Bu nedenle kurumsal firma sizlere güvence ve bir hata karşısında düzeltilmesi için en gerekli koşulları sunmaktadır. Şehirlerarası nakliyat hizmetinde de eşyalarınızın uzun süre taşınması esnasında güvenliği ve korunması ancak kurumsal bir şehirlerarası nakliye firması ile sunulmaktadır. Kurumsallık nedir ve daha fazlası için kurumsal taşımacılık sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 2. Sigortalama ve sözleşme: Şehirlerarası nakliyat sürecinde en temel durum uzun yol mesafesidir. Bu nedenle yol güzergâhı ve hava koşulları ister istemez nakliyat sürecine etkide bulunmaktadır. Bundan dolayı eşyaların güvenliği ve sürecin planlı kontrolü için sigortalama ve sözleşe önemli bir durumdur. Sözleşme ile Ankara şehirler arası nakliyat sürecine dair her şey belgelenmiş olmaktadır. Sigortalama ile de eşyaların herhangi bir sorun karşısında hasar alması ile hasarların karşılanması güvenceye alınmaktadır. Eşyaların güvenliği ve işin disiplinli ilerleyebilmesi için bunlar gereklidir. Buna uygun bir şehirlerarası taşımacılık firması tercih edilmelidir.
 3. Gerekli belgeler: Şehirlerarası nakliyat hizmetinin gerçekleştirilebilmesi için şoför ve işletmelerin sahip olması gereken belgeler mevcuttur. Bunlar K3, Src4 ve psikoteknik raporudur. Ve şehirlerarası nakliye firmaları arasında hepsinin bunlara sahip olma zorunluluğu vardır. Bu tür belgeye sahip olunmadan taşımacılık yapılması sakıncalı ve suçtur. Herhangi bir durumda her iki taraf açısından da sonucu olumsuzluk doğurmaktadır. Bu nedenle iller arası taşımacılık hizmetine ihtiyaç duyan herkesin bu hususa da dikkat etmesi gerekmektedir. Şehirlerarası nakliye firması tercihi yaparken herhangi bir sorun yaşanmaması için bu belgelerin varlığı kontrol edilmelidir.

Yukarıda yer alan maddelerin tamamı aslında kurumsal bir firma arayışına çıkmaktadır. Zira kurumsal firmalar tüm bu yetki ve donanıma sahip birçok alanda işinde uzman kişilere yer veren ve daima en iyisi olma yolunda resmi adımlarla ilerleyen işletmelerdir. Bu nedenle en iyi şehirlerarası taşımacılık firmaları arasında yıllardır yerimizi muhafaza etmekte ve daima güvenli ve planlı adımlarla kendimizi geliştirmekteyiz.

Ankara Şehir Arası Nakliyat Fiyatları

Ankara şehirlerarası nakliyat fiyatları belirlenirken diğer tüm alanlarda olduğu gibi belirli hususlar dikkate alınmaktadır. Bunlar; taşınacak eşyaların miktarı, gerekli personel sayısı, taşıma alanlarının kat ve asansör durumları, ihtiyaç duyulan ek araçlar ve son olarak da kilometre uzunluğudur. Bu hususlar göz önüne alınarak bir fiyat kartelası oluşturulur.

Ankara şehirler arası nakliyat hizmeti sunan her firmanın kendine özgü bir fiyatlandırma sistemi bulunmaktadır. Bu nedenle birbiriyle aynı fiyatlar bulmanız oldukça zordur. Ve bilinmelidir ki en ucuz fiyat sunulduğunda daima en iyisi o olmalı diye bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle herkesin dikkat etmesi gereken kaliteyi uyguna bulmaktır. Firmamız bünyesinde oluşturduğumuz fiyatlarımız tüm bu durumlar göz önüne alınarak oluşturulmaktadır.

1+1 Şehirler Arası Nakliyat Fiyatı

Km X 7 TL

300 km üzeri her şey dahil fiyatı

2+1 Şehirler Arası Nakliyat Fiyatı

Km X 8 TL

300 km üzeri her şey dahil fiyatı

3+1 Şehirler Arası Nakliyat Fiyatı

Km X 9 TL

300 km üzeri her şey dahil fiyatı

4+1 Şehirler Arası Nakliyat Fiyatı

Km X 13 TL

300 km üzeri her şey dahil fiyatı

5+1 Şehirler Arası Nakliyat Fiyatı

Km X 15 TL

300 km üzeri her şey dahil fiyatı

6+2 Şehirler Arası Nakliyat Fiyatı

Km X 22 TL

300 km üzeri her şey dahil fiyatı