Taşınırken Kitaplar Nasıl Paketlenmeli

Taşınırken Kitaplar Nasıl Paketlenmeli

Taşınırken kitaplar nasıl paketlenmeli merak edenler için harika püf noktaları hazırladık. Evden eve nakliye söz konusu olunca, kuşkusuz herkesi bir telaş sarar. Oysa eşya toplamanın püf noktalarını bildikten sonra, bu süreci kolaylıkla atlatabilirsiniz.

Özellikle büyük kitaplığı olanlar ve kitap tutkunları, taşınma sürecinde nasıl yol izleyeceklerini titizce araştırırlar. Kitapların paketlenmesi konusunda kimi zaman doğru bildiğimiz yanlışları yaparız. Sizlere bu konu hakkında detaylı ve cankurtaran bilgileri bir araya getirdik. Bu bilgiler aracılığı ile toplama aşamasından, taşınma ve kitapların yeni adresinizde yerleştirilme aşamasına kadar süreçte işinizi kolaylaştırabileceksiniz.

Kitaplarınızı Kategorilere Ayırın

Taşınırken Kitaplar Nasıl Paketlenmeli
Taşınırken Kitaplar Nasıl Paketlenmeli

Paketleme işlemi için sağlam karton koliler tercih edin. Bu kolilerin içerisine kitaplarınızı yerleştirmeden önce, kategorilere ayırın. Eğer kütüphaneniz büyükse bu işlem, yerleştirme aşamasında çok işinize yarayacaktır. Kitaplarınızı seri halinde yerleştirin. Kitabın adının yazdığı kısım üst tarafa gelecek şekilde koliye dizin. Böylelikle, yerleştirirken hangi kitap olduğunu görerek daha kolay yerleştirirsiniz.

Kitapları koliye yerleştirirken, kolinin ağzına kadar doldurmayın. Çok ağır olması nedeni ile koli patlayabilir ya da tabanı çökerek kitaplarınız zarar görebilir. Bunun yerine, kolinin yarısına kadar kitap doldurun ve deri kalan kısmına daha hafif bir kaç eşya ile destekleme yapın.

Yağmurda Taşınmak

Kitapları paketlerken taşınacağınız gün için hava durumunu gözden geçirin. Olası bir yağışlı hava söz konusu ise, koli içerisine öncelikle battal boy poşet yerleştirin ve kitaplarınızı bu poşet içerisine dizin. Böylece olası bir yağış halinde, kitaplarınız zarar görmeyecektir.

Dilerseniz kolilerin üzerine içerisinde hangi kitapların olduğunu liste halinde yazabilirsiniz. Böylece karışıklığa neden olmadan yerleştirirsiniz.

Ev Taşıyacaklara Tavsiyeler

Taşınma Öncesi Kitap Paketleme
Taşınma Öncesi Kitap Paketleme

Taşınacak olan eşyanız her ne olursa olsun, öncelikle iyi bir plan yapın. Dikkatli ve planlı bir şekilde işleriniz sandığınızdan daha kolay ilerleyecektir. Diğer türlü alelade bir taşınma süreci ile emekleriniz boşa gider ve boş yere zaman kaybına ulaşırsınız.

Taşınacak eşyaların niteliği ve boyutlarına göre koli seçimi yapın. Böylece kolilerin boş kalan alanlarını doldurmak için zaman harcamaktan kurtulursunuz. Her zaman için orta boy koli tercih etmeniz, taşınma esnasında işinizi kolaylaştıracaktır. Kitaplar için küçük boy koli kullanmanız daha uygun olacaktır.

Mutfak eşyalarınız için orta boy kolileri tercih ederek, desteklemek amacı ile giysi ya da benzeri eşyalardan yardım alabilirsiniz.

Dayanıklı koliler temin etmelisiniz. Market kolileri genellikle ikinci kullanıma uygun değildir. Eğer market kolisi tercih edecekseniz, koli bandı ile alt tarafını sağlamlaştırabilirsiniz.

Taşınma mesafesi neresi olursa olsun her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz şehirler arası nakliyat yazımızı okuyarak hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Taşınırken kitaplar nasıl paketlenir sorusunun cevabını en ince ayrıntısına kadar sizlere aktardık. Buna rağmen vaktiniz ya da enerjiniz yoksa firmamız ile iletişime geçerek kitaplarınızın paketlenmesi ve güvenli olarak taşınmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda profesyonel hizmet almak için size bir telefon kadar yakınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy