Taşınma Öncesi Yapılacaklar

tasinma-oncesi-yapilacaklar1

Taşınma öncesi yapılacaklar hakkında öğrendiğiniz bilgiler ile daha pratik bir nakliye süreci yaşayacaksınız. Kolay ve rahat bir taşınma süreci için öncelikle bir plan oluşturmanız gerekli. Bu plana ne kadar uyar ve elinizi çabuk tutarsanız, daha hızlı evinizi toplar ve yerleştirirsiniz. Sizlere Taşınma öncesi yapılacaklar için en önemli püf noktalarını aşağıda listeledik.

Liste Hazırlayın

Ev taşıma sürecinde alacağınız en doğru karar, kendinize bir liste oluşturmak olacaktır. Yeni evinizde size hangi eşyaların gereksiz olacağına, hangilerinin modifiye edileceğine, yeni alınması gerekenlere karar verin. Yeni evinize götürmeyeceğiniz eşyalar için satma, bağışlama ya da atmak için notunuzu alın. Böylece gereksiz eşyalardan kurtulabilirsiniz.

Çekmecelerde, dolaplarda uzun süredir duran ıvır zıvırları ne yapacağınıza karar verin. Taşınma esnasında size gereksiz kalabalık yapacak her aksesuar ve eşyadan kurtulmaya çalışın. 2001’den bugüne sektörün lider kuruluşu olarak sizlere hizmet sunuyoruz. Firmamız hakkında daha fazla bilgi için hakkımızda sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yeni eviniz için gereksiz eşyaları temizledikten sonra, nakliye firmasına bildirmek üzere ana eşyalarınızı listeleyin.

Fazlalıklardan Kurtulun

tasinma-oncesi-yapilacaklar1
Taşınma öncesi yapılacaklar

Evinizde kullanmadığınız eşyaları belirleyin ve yeni eve taşınmadan bunlardan kurtulun. Artık kullanmadığınız kıyafetlerden başlayarak tek tek hepsini elden çıkarmaya bakın. Hem daha sade bir yaşam hem de gereksiz nakliye ücretinden kurtulmak için çok işinize yarayacaktır. 2. el eşya olarak satışını yaparak nakliye aşamasında gelir elde etme şansını da yakalanış olursunuz.

Koli Hazırlayın

Taşınırken eşyalarınızı paketleyeceğiniz, farklı boyutlarda koliler hazırlayın. Her eşyaya uygun nitelikte kolilerin sağlam olmasına dikkat edin. Bunun için en yakınınızdaki marketlerden bol koli rica ederek başlayabilirsiniz. Ancak buna vaktim yok diyorsanız, koli siparişi verebilirsiniz. Bu konuda hizmet veren firmaları internet üzerinden araştırabilirsiniz. Ben koliyle uğraşamam diyorsanız, nakliye firması ile paketleme ve kolileme konusunda anlaşma sağlayabilirsiniz.

Yeni Evin Tadilatı

Taşınma öncesi yapılacaklar; Taşınacağınız yeni evin boya badana gibi eksiklerini önceden belirleyin. Tadilat gereken yerlere gerekli bakımı yaptırın. Eşyalarınız ile uyumlu olacak şekilde boya seçimi yaparak, duvarlarınızı boyayın. Kapı pencerelerde gerekli bakımı ve onarımı yaparak, taşındığınızda sorunsuz bir döneme hazır olun.

Taşınma İznini Ayarlayın

Taşınma tarihinizi tam olarak belirleyin ve iş yerinizden o gün için izin konusunda anlaşın. Taşınma izni olarak, genellikle 2 gün verilmektedir. Bu iki gün içerisinde nakliyenizin ardından elektrik, gaz ve su taşımalarını halledebilirsiniz. Diğer yandan taşınma iznini hafta sonundan önceki güne alarak, daha uzun süre kazanır eşyalarınızı kolaylıkla yerleştirerek, düzeninizi kurabilirsiniz.

Nakliyat Şirketi Araştırın

Taşınma öncesindeki en önemli faktör nakliyat şirketidir elbette. Eşyalarınızın nakliyesinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için, güvenli nakliyat şirketi ile anlaşma yapmalısınız. Bunun için sıkı bir araştırma yaparak, gerekli anlaşmayı sağlamalısınız. Taşınma gününün belirlenmesinin ardından, nakliyat firması devreye girecektir.

Abonelikleri İptal edin Yeni Abonelikleri Başlatın

Taşınma günü belirlenince, abone iptal işlemlerini ve yeni aboneliklerinizi başlatın. Gereksiz yere fatura ödemekten kurtulmuş olursunuz. Evinize taşındığınızda, elektrik su gibi temel ihtiyaçlarınızı böylelikle aksamadan kullanabilirsiniz. Okumanızı önemle rica ediyoruz. https://ankaranakliye.org/tasinirken-kiyafet-paketleme/

Taşınma Öncesi Temizliği Yapın

Yeni evinize taşınmadan birkaç gün önce, temizliğini yaparsanız, daha kolay yerleşirsiniz.  Gerekli tadilat ve boya işlemleri yapıldıktan sonra, genel temizliğini yaparak, eşyalarınızı yerleştirirken kolaylık sağlamış olursunuz. Üstelik temiz olmayan bir eve getirilen eşyalar da toz ve kir olacağından, böyle bir durumu göze almayı düşünmeyin.

Taşınma Günü

Nakliyenizin gerçekleşeceği günden önce, komşularınızı haberdar edin. Böylece, oluşabilecek gürültülere karşı anlayışlı olmalarını sağlarsınız. Taşınma günü erken kalkarak, tüm detayları gözden geçirin. Nakliye şirketinin desteği ile stres yapmadan yeni evinize taşınmanın keyfini çıkarın.

İster şehirler arası, isterse şehir içi eşya taşıyor olun, taşınma öncesi yapılacaklar konusuna dikkat ederek, işinizi kolaylaştırabilirsiniz.  Profesyonel ve güvenli taşımacılık adına en kaliteli hizmeti almak için bizimle iletişime geçin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy